​جهان چرخه ای از تکرار...​​​​​​​

​ژئوپلیتیک

اپلیکیشن انتخاباتی بایدن اطلاعات رای‌دهندگان را افشا می‌کند

بررسی‌های مؤسسه امنیتی اپ آنالیست نشان می‌دهد یکی از قابلیت‌های در نظر گرفته‌شده برای اپلیکیشن رأی‌دهی به بایدن به کاربران امکان می‌دهد اطلاعات فهرست تماس گوشی‌های خود را با نرم‌افزار مذکور همگام کنند تا مشخص شود آیا دوستان و اعضای خانواده هر فرد برای رأی دادن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ثبت‌نام کرده‌اند یا نه.

این اپلیکیشن در مورد هر فرد نام، سن، تاریخ تولید و فهرستی از انتخاباتی که او در آنها شرکت کرده را نمایش می‌دهد. 

قرار است حامیان بایدن از این قابلیت برای شبکه‌سازی استفاده کنند، اما از همین امکانات می‌توان برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی میلیون‌ها رأی‌دهنده استفاده کرد. 

بدین منظور تنها کافیست با استفاده از نام کامل یک فرد، یک تماس جدید در گوشی ایجاد شود تا سایر اطلاعات شخصی وی نیز در اختیار فرد ایجادکننده فهرست مذکور قرار بگیرد.

این مساله نگرانی در مورد نقص حریم شخصی میلیون‌ها رأی‌دهنده را افزایش داده است. 

همچنین بررسی‌های اپ آنالیست نشان می‌دهد اپلیکیشن تبلیغاتی جو بایدن اطلاعات بیشتری را نسبت به آنچه در ظاهر نمایش می‌دهد از کاربران جمع‌آوری می‌کند. از جمله اینکه فرد در هر انتخابات به نامزد جمهوری خواهان یا دموکرات‌ها رأی داده است.

فعالان ستاد انتخاباتی جو بایدن از برطرف کردن این آسیب پذیری در روز جمعه خبر داده‌اند و می‌گویند یک بسته به روزرسان برای حل این مشکل عرضه کرده‌اند.